Gone, but not forgotten

* William Francis McBeth – ? (Class of 1951)

* Mr. Lloyd Cook – Band Director. (1960-62)

* Robert Davis – Trumpet (Class of 1963)

* John Barton – Drum Major, Band Officer, Baritone (Class of 1963)

* Terry Alan Hale – Drumline/Percussion. (Class of 1964)

* Jon Kennedy – Baritone. (Class of 1964)

* Bennie Smith – Bass Clarinet. (Class of 1964)

* Jack Veach – Tenor Saxophone. (Class of 1964)

* Carl Wayne Dorries – ? (Class of 1965)

* Bette Johnston – Flute. (Class of 1965)

* Tim McGinnis – Bassoon. (Class of 1965)

* Robert Robbins – Oboe. (Class of 1965)

* Sandra Nelson Shuler – Flute. (Class of 1965)

* David Cooper – Alto Clarinet. (Class of 1967)

* Charles Redding – Bass Drum.  (Class of 1967)

* Elaine Robbins Sharp — Alto Saxophone and Oboe. (Class of 1967)

* Mike Dobbins – French Horn. (Class of 1969)

* Mr. Rick Lee – Asst Band Director. (1970-74)

* Ron Allen – Saxophone. (Class of 1970)

* Kip Jackson – Baritone. (Class of 1971)

* Vanessa Hill — ? (Class of 1971)

* Richard Waidelich – Clarinet. (Class of 1972)

* Linda Westergren – Saxophone. (Class of 1972)

* Cindy Laxon – Saxophone. (Class of 1973)

* Holly Stark Mann – French Horn. (Class of 1974)

* Mark Reed – Tuba. (Class of 1974)

* Cathy Furbush – French Horn. (Class of 1975)

* Joy Goode – Baritone. (Class of 1975)

* Monica Minor – French Horn. (Class of 1975)

* Sabrina Bennett Trujillo – Flute. (Class of 1976)

* Carolyn Armstrong – Flute. (Class of 1976)

* Tidell Gonzalez – Oboe. (Class of 1976)

* Steve Fellows – Cornet. (Class of 1977)

* Keith Cutler – French Horn. (Class of 1978)

* Ricky Harris – Tuba. (Class of 1979)

* Scott Callan – Bass Clarinet. (Class of 1981)

* David Dean – Trombone. (Class of 1981)

* Bryan Bodiford – Saxophone. (Class of 1982)

* Julian Ruiz – Drumline/Percussion. (Class of 1983)

* Andy Mitchell-Cornet. (Class of 1984)

* Gretchen Block – Oboe/Flag Captain (Class of 1985)

* Scott Witherspoon – Tuba. (Class of 1986)

* Jeri Thomas – Clarinet. (Class of 1987)

* Cherish (Boness) Wright – Clarinet (Class of 1987)

* Alacia Black – Clarinet. (Class of 1989)

* Brian Sloss – Drumline/Percussion. (Class of 1992)

* Eric Newman – Saxophone. (Class of 1995)

* Steve Wilson – Drumline/Percussion. (Class of 1995)

Go to Top